Sezon i końcowe regaty już za nami. W dniach 17-18 października 2015r. na Zalewie Zegrzyńskim, we współpracy z Przystanią „Między Żaglami”, rozegrane zostały Regaty “THIS IS NOT THE END” 2015. Nie bacząc na zimno i deszcz stawiła się cała czołówka krajowa, nie wyłączając zawodników Catamaran Youth Team Poland przy UKS Navigo w Sopocie.
Co prawda w sobotę brak wiatru pokrzyżował nieco plany ale w niedzielę społeczność hobie jeszcze raz udowodniła, że jest w stanie ścigać się w każdą pogodę, nie mówiąc :sorry taki mamy klimat”. Przy słabym ale zadziwiająco równym jak na warunki Zalewu Zegrzyńskiego wietrze i padającym deszczu udało się rozegrać cztery wyścigi a walka o zwycięstwo rozgrzewała załogi do ostatniego wyścigu.

Zwycięskie załogi na podium

Zwycięskie załogi na podium


Ostatecznie zwycięstwo przypadło walczącemu gościnnie w klasie HC 16 sternikowi POL-4 Sailing Team Krzysztofowi Bassakowi który z załogantką Agatą Czarnińską wygrał dwa ostatnie wyścigi i na swoim podwórku nie dał sobie odebrać zwycięstwa.
Zwycięstwo w kategorii młodzieżowej i drugie miejsce zdobyła równo pływająca załoga Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira z Sopotu a trzecie miejsce (z tą samą ilością punktów) warszawska załoga Bartłomiej Janiszewski, Aleksander Janiszewski.
Dziękujemy Przystani „Między Żaglami” za wkład w organizację regat, Robertowi Wilczyńskiemu „Sport Sailing” za udostępnienie przystani i Monice Bassak za zadbanie o gościnną atmosferę.
Spotykamy się po zimie, mając nadzieję że w jeszcze liczniejszej stawce uda się rozegrać regaty na rozpoczęcie sezonu 2016.

Zwycięscy w klasie Hobie Cat 16 junior

Zwycięscy w klasie Hobie Cat 16 junior

Zwycięski sternik dogląda przygotowania gorącej strawy dla uczestników Regat.

Zwycięski sternik dogląda przygotowania gorącej strawy dla uczestników Regat.

Wyniki regat koniec sezonu 2015 – kliknij >>tu<<, żeby otworzyć w nowym oknie

rotatedpdf270